Афіцыйны сайт
Адрас райвыканкама:
230029, г. Гродна,
вул. Горкага, 51
Электронная пошта:
info@rik.by, grrik@mail.grodno.by
Тэлефон: 8 (0152) 72-01-40
Факс: 8 (0152) 72-16-17

Дошка гонару

РАШЭННЕ ГРОДЗЕНСКАГА РАЁННАГА ВЫКАНАЎЧАГА КАМІТЭТА
ад 24 лютага 2017 года   №154
Аб занясенні на Дошку гонару Гродзенскага раёна

Гродзенскі раённы выканаўчы камітэт ВЫРАШЫЎ:
1. Занесці на Дошку гонару Гродзенскага раёна:
1.1. за дасягненне высокіх паказчыкаў па выніках работы за справаздачны год:
Алешчык Люцыну Іосіфаўну, аператара машыннага даення сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва імя Дзеньшчыкова;
Борчанку Юрыя Мікалаевіча, трэнера-выкладчыка па вольнай барацьбе ўстановы «Гродзенская дзіцяча-юнацкая спартыўная школа «Абухава»,
Бычкоўскую Ганну Георгіеўну, дырэктара прыватнага ўнітарнага вытворчага прадпрыемства Бычкоўскай Ганны Георгіеўны «СБ» м. Парэчча,
Гаўрыльчыка Валерыя Міхайлавіча, трактарыста-машыніста сельскагаспадарчай вытворчасці сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Азёры Гродзенскага раёна»,
Галамбеўскую Ганну Іосіфаўну, сацыяльнага работніка аддзялення сацыяльнай дапамогі на хаце дзяржаўнай установы «Гродзенскі раённы тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва»,
Зарэцкага Генрыха Іванавіча, электраманцёра аператыўна-выязной брыгады Гродзенскага сельскага раёна электрычных сетак,
Каберду Мікалая Іванавіча, слесара-рамонтніка ўчастка па вытворчасці сушанага грануляванага жому адкрытага акцыянернага таварыства «Скідзельскі цукровы камбінат»,
Клімовіча Юрыя Юльянавіча, вадзіцеля аўтамабіля Гродзенскага раённага ўнітарнага прадпрыемства «Скідзельская жыллёва-камунальная гаспадарка»,
Каралюка Юрыя Мікалаевіча, дырэктара таварыства з абмежаванай адказнасцю «Мастерпрынт-Пак»,
Котчанку Алену Генадзьеўну, галоўнага тэхнолага па прамысловай перапрацоўцы філіяла «Скідзельская птушкафабрыка» адкрытага акцыянернага таварыства «Агракамбінат «Скідзельскі»,
Крамко Сяргея Вітальевіча, старшыню сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва імя В. І. КРАМКО,
Макулінку Крысціну Чаславаўну, аператара машыннага даення сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Прагрэс-Верцялішкі»,
Кузьміцкую Тамару Максімаўну, старасту вёскі Коматава,
Кузьму Юрыя Станіслававіча, ляснічага Скідзельскага лясніцтва дзяржаўнай лесагаспадарчай установы «Скідзельскі лясгас»,
Кулінко Аляксандра Уладзіміравіча, намесніка генеральнага дырэктара па камерцыйных пытаннях адкрытага акцыянернага таварыства «Агракамбінат «Скідзельскі»,
Лаўчынскую Алену Віктараўну, начальніка малочна-таварнага комплексу «Абухава» сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Абухава»,
Лоск Таццяну Генрыхаўну, кіраўніка справамі Капцёўскага сельскага выканаўчага камітэта,
Ляха Сяргея Расціслававіча, начальніка ўчастка па вытворчасці сушанага грануляванага жому адкрытага акцыянернага таварыства «Скідзельскі цукровы камбінат»,
Новік Святлану Феліксаўну, заатэхніка-селекцыянера сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва «Свіслач»,
Прасвірніну Ларысу Уладзіміраўну, дырэктара дзяржаўнай установы адукацыі «Верцялишкаўская дзіцячая школа мастацтваў»,
Разумневич Галіну Іванаўну, дырэктара дзяржаўнай установы адукацыі «Путрышкаўская сярэдняя школа»,
Фамчанкова Дзмітрыя Георгіевіча, начальніка аддзела крымінальнага вышуку аддзела ўнутраных спраў Гродзенскага раённага выканаўчага камітэта,
Церабея Юрыя Эдмундавіча, начальніка пажарнага аварыйна-выратавальнага паста №12 Гродзенскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь»,
Шаматович Лілію Уладзіміраўну, старшыню Сапоцкінскага сельскага выканаўчага камітэта;
1.2. за забеспячэнне належнага выхавання і ўтрымання дзяцей, іх паўнацэннага фізічнага, разумовага і духоўнага развіцця:
прыёмную сям'ю Мамай Чаславы Чаславаўны,
шматдзетную сям'ю Крышчыка Андрэя Пятровіча.
2. Аддзелу бухгалтарскага ўліку і справаздачнасці ўпраўлення справамі Гродзенскага раённага выканаўчага камітэта выплаціць грашовае ўзнагароджанне Алешчык Л. І., Борчанка Ю. Н., Бычкоўскай А. Г., Гаўрыльчыку В. М., Галамбеўскай А. І., Зарэцкаму Г. І., Кабярдзе Н.І., Клімовічу Ю. Ю., Каралюку Ю. Н., Котчанка Е. Г., С. В. Крамко, Крупіцы К. Ч., Крышчыку А. П., Кузьміцкай Г. М., Кузьме Ю. С., Кулінко А. В., Лаўчинскай Е. В., Ляху С. Р., Мамай Ч. Ч., Новік С. Ф., Прасвірніной Л. В., Разумневіч Г. І. у памеры пяці базавых велічынь кожнаму.

Старшыня Я. Я. Васілеўскі

Кіраўнік справамі С. В. Дабрыян